RECETE VEGAN

PASTA ME SALCE BROKOLI

PERGATITJA

🌿IngredientĂ«t:
Brumi:
300gr miell
250gr brokoli
2 lugë kripë

🌿Salca:
250gr qiqra
2 thelpinj hudhër
200gr pure domate
Erëza italiane
Kripë, piper

PĂ«rgatitja:

1. Ziej brokolin derisa të zbutet
2. Shto kripë dhe përziej brokolin me miellin derisa të krijohet një masë kompakte
3. Pri brimin me gërshërë duke e shtuar në ujin që vlon.
4. Skuq hudhrat, qiqrat dhe purenë e domates duke e perzierë vazhdimisht
5. Aromatizoje me erëza të ndryshme.

#veganfood#vegan#ayurveda#healthy#eating#brocolli#pasta#protein#rich#akademiaeshkencavevedike#shqip#kosove#shqiperia